عضویت در خبرنامه
پست الکترونیک:
صفحه اصلی | اخبار پژوهش | بزرگ‌ترین تهدید برای انقلاب، ارتداد خواص انقلابی است

بزرگ‌ترین تهدید برای انقلاب، ارتداد خواص انقلابی است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

image

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزت‌الله معتمد، رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه السلام:

بزرگ‌ترین تهدید برای انقلاب، ارتداد خواص انقلابی است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزت‌الله معتمد، رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادقعلیه السلام، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز، بیان داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هویت سپاه، پاسداری از انقلاب اسلامی است و می‌فرماید از معانی و ابعاد مفهومی پاسداری این است که تهدیدی برای انقلاب وجود دارد و وقتی تهدید باشد پاسداری معنا دارد. پاسداری از انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مال همۀ ملت است. بزرگ‌ترین تهدید برای انقلاب، ارتداد خواص انقلابی است. یعنی ارتداد، یک آفت و یک خطر جدی است که انقلاب‌ها و نهضت‌های دینی و توحیدی و اسلامی را در دهه‌های سوم به بعد خصوصاً در دهه‌های چهارم و پنجم تهدید می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معتمد افزود: پاسدار باید میزان منحنی‌های این تهدید را ببیند، شناخت پاسدار انقلاب اسلامی فرق می‌کند با شناختی که مردم باید در پاسداری داشته باشند. لذا نقطه ثقل و آغازین ارتداد، خواص انقلابی و باسابقه‌ای هستند که در آن انقلاب یک پرونده قطوری از حضور در انقلاب دارند. انقلاب‌های توحیدی را که بررسی می‌کنیم به این نکته می‌رسیم. لذا بعد از رحلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله براثر همین ارتداد، صحابه و چهره‌های برجسته و نامداری از کیش اسلام بیرون رفتند. این ارتداد خواص با دو مشخصه همراه است. آزمندی و شیفتگی خواص انقلابی به ثروت، قدرت و حکومت و دوم اینکه به بهانۀ مصلحت‌اندیشی، به بهانۀ حفظ اسلام و مسلمین، به بهانۀ سازندگی و به بهانۀ جنگ را از سر مردم برداشتند دچار اجتهاد شوم در مقابل رهبری نهضت و جبهۀ حق می‌شود.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادقعلیه السلام یادآور شد: در انقلاب ما ارتداد خواص همان نفاق پیدا و پنهان است که در قلوب برخی خواص انقلابی است که در میدان این انقلاب حضور دارند ولی جرأت و جسارت و مقابلۀ مستقیم با نهضت، با انقلاب و رهبری را ندارند ولی در دلشان این نفاق پنهان شده است. به تعبیر مفسر بزرگ قرآن، مرحوم علامۀ طباطبایی می‌فرماید: این آدم‌ها کاسب معابند که حاضرند به میدان‌های نبرد بروند بدنشان زخم بردارد حتی مالشان و جانشان را در این راه هدیه کنند تا به آن اهداف شیطانی‌شان برسند.

وی بیان داشت: سه عامل در رشد و فراگیری ارتداد خواص وجود دارد که عبارت‌انداز:  ثروت‌ها و سرمایه‌های هنگفتی که خواص انقلابی و چهره‌های برجسته به‌دست آوردند. که با بخشی از این ثروت و سرمایه‌های بادآورده فتنۀ 88 را مدیریت کردند. عامل دوم عمیق بودن و سنگین بودن روابط خویشاوندی و قبیله‌ای و حزبی در مرکز دولت اسلامی است. و این‌قدر این پدیدۀ شوم این رابطۀ خویشاوندی، حزبی و سیاسی پیش رفت و شد قانون و ابلاغ شد. عمیق بودن و روابط خویشاوندی و حزبی و قبیله‌ای در مرکز دولت اسلامی این است که آقا می‌فرماید در مرحلۀ تشکیل دولت اسلامی مانده‌ایم و سوم طرح کردن و وجود آرمان‌های تصنعی و ساختگی در جامعۀ اسلامی. مشروعیت هر کس در هر پست، مقام و لباسی بستگی به پیوند آن‌ با ولایت و رهبری دارند.

در پایان این مراسم از پاسداران نمونه و بازنشستگان پژوهشگاه تقدیر به عمل آمد.

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
Poll: قالب سایت
قالب سایت چگونه است ؟
برچسب
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
ارزیابی این خبر
0