عضویت در خبرنامه
پست الکترونیک:
صفحه اصلی | اخبار پژوهش | مراسم رونمایی از سه نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) برگزار شد

مراسم رونمایی از سه نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) برگزار شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

مراسم رونمایی از سه نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال با موضوعات قرآنی، اجتماعی و اخلاقی که به همت پژوهشگران پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) تهیه شده است، روز دوشنبه هشتم شهریور 1395 در تالار شهید مطهری این پژوهشگاه برگزار شد

image

 

مراسم رونمایی از سه نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) برگزار شد.

مراسم رونمایی از سه نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال با موضوعات قرآنی، اجتماعی و اخلاقی که به همت پژوهشگران و مهندسین آی تی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) تهیه شده است، روز دوشنبه هشتم شهریور 1395 در تالار شهید مطهری این پژوهشگاه برگزار شد.

مصطفی امیری معاون فاوای پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) در ابتدای این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 30 سال از تأسیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) می‌گذرد که طی این مدت حدود 500 جلد کتاب مطالعاتی و 600 مجلد محتوای آموزشی  توسط پژوهشگران این پژوهشگاه تألیف شده است.

وی ادامه داد: تألیفات پژوهشگران این پژوهشگاه با بیش از 20 موضوع به‌صورت کتابخانه‌های دیجیتالی و در قالب نرم‌افزار تهیه شده است که امروز از سه کتابخانه دیجیتال تولیدی این پژوهشگاه با موضوعات قرآنی، اجتماعی و اخلاقی رونمایی می‌شود و در 24آبان‌ماه و همچنین 25 آذرماه سال جاری که مصادف با روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار و همچنین هفته پژوهش و فناوری می‌باشد از پک اصلی این نرم‌افزار‌ها که حاوی کلیۀ تألیفات مطالعاتی این پژوهشگاه می‌باشد با عنوان «کتابخانه دیجیتال زمزم2» رونمایی خواهد شد.

وی از رونمایی 14 نرم‌افزار برخط و حامل تولیدی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) خبر داد و عنوان کرد: امسال از 14 نرم‌افزار که توسط پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) تهیه شده است رونمایی خواهد شد که دو مورد از این 14 نرم‌افزار، تحت سیستم عامل اندروید ارائه خواهند شد.

معاون فاوای پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) گفت: از مزیت‌های محتوایی نرم‌افزار‌های پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) این است که اصل محتوای نرم‌افزارهای این پژوهشگاه بر اساس پژوهش‌های پژوهشگران علوم دینی همین پژوهشگاه تهیه شده است و از مزیت‌های فنی این نرم‌افزار‌ها این است که توسط مهندسان و متخصصان همین پژوهشگاه و با کاربری ساده، آسان و کاربر پسند می‌باشند.

حجت‌الاسلام دکتر علی عرب‌پور رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: آثار فاخر و ارزشمند پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) فراوان بوده و این نرم‌افزار‌ها تنها بخشی از آثار و تولیدات ارزشمند این پژوهشگاه است.

وی ادامه داد: آنچه امروز در فضای سایبری حرفی برای گفتن دارد آثار علمی است.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) افزود: اگر پژوهش‌های علوم اسلامی وارد متن جامعه شود بستر‌سازی مناسبی برای رشد اسلام در جامعه ایجاد خواهد شد.

روح‌الله مؤمن نسب کارشناس فضای مجازی نیز نیز به عنوان سخنران مراسم، اظهار کرد: بحث اینترنت و فضای مجازی امروزه فراگیر شده است.

وی تصریح کرد: در آمریکا بر اساس سن، موقعیت و جنسیت به هر فرد به‌صورت مجزا مجوز ورود به فضای مجازی می‌دهند به‌گونه‌ای که برای هر شخص، اینترنت شخصی راه‌اندازی می‌شود ولی بااین‌وجود طبق آمار به‌دست‌آمده بیش از 90 درصد از کاربران فضای مجازی در آمریکا در فضای مجازی فیلم‌ها و عکس‌های مستهجن دید‌ه‌اند.

این کارشناس فضای مجازی اضافه کرد: در آمریکا بااین‌همه برنامه‌ریزی که برای کنترل استفاده کاربران از فضای مجازی صورت گرفته است آمار انحرافات ناشی از استفاده نادرست از شبکه‌های مجازی این‌گونه است، حال خودتان برآورد کنید که در ایران که برنامه‌ریزی‌ برای ارائه اینترنت شخصی به هر فرد بر اساس سن،‌ جنس و موقعیت وجود ندارد دیگر اوضاع در این زمینه چگونه است!

وی ادامه داد: نیازمند رخداد یک تحول اسلامی، بزرگ، مثبت و اثرگذار در فضای مجازی هستیم؛ همان‌گونه که انقلاب اسلامی از قم نشأت گرفت این توقع وجود دارد که و تحول بنیادین در فضای مجازی نیز از قم شروع شود.

 

در پایان این مراسم، با حضور کارشناسان و پژوهشگران پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) از سه نرم‌افزار پژوهشی و مطالعاتی تولیدی این پژوهشگاه رونمایی شد.

 

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
Poll: قالب سایت
قالب سایت چگونه است ؟
برچسب
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
ارزیابی این خبر
0